Dobre vedieť Regióny Trenčín Považská Bystrica

AKTUÁLNE HROMADNÁ NEHODA na diaľnici! Zrazilo sa asi 10 áut: RANENÝCH ratuje aj VRTUĽNÍK. Úsek je NEPREJAZDNÝ

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Na diaľnici D1 pri Považskej Bystrici smerom na Žilinu sa zrazilo podľa polície asi desať áut. Úsek je neprejazdný, počítajte so zdržaním. Informovali o tom trenčianski policajti na sociálnej sieti.

Aktualizované 18:30 – Príčinou nehody na diaľnici v smere na Žilinu bol podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyni Kataríny Kuzmovej pravdepodobne silný dážď. Na mokrej vozovke dostalo jedno vozidlo šmyk a následne sa zrazili ďalšie štyri automobily.

Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Petry Klimešovej utrpeli zranenia dve osoby. Na mieste zasahovalo sedem profesionálnych hasičov z Považskej Bystrice s tromi kusmi techniky. Na vozovku vytiekli prevádzkové kvapaliny, ktoré hasiči zlikvidovali.

16:12 – Hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík spresnil, že došlo k zrážke šiestich motorových vozidiel. Príčinou bola pravdepodobne mokrá vozovka, presnú príčinu určia znalci.  Na mieste zasahujú profesionálni hasiči z Považskej Bystrice, likvidujú prevádzkové kvapaliny, ktoré unikli na vozovku.

Na približne 168. kilometri na diaľnici D1 smerom na Žilinu v okrese Považská Bystrica sa zrazilo až desať áut. Úsek je neprejazdný. Polícia vyzýva vodičov na rešpektovanie pokynov.

“Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo dve ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) a záchranársky vrtuľník,” informovalo tom Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti. Podľa prvotných informácií majú byť na mieste zranené tri osoby.

Správu budeme aktualizovať.

 

Na diaľnici D1 sa zrazilo desať áut, tvorí sa kolóna. Zdroj: Facebook/Dopravný servis