Regióny Trenčín

MIMORIADNE Po rokovaní vlády POSTRELILI premiéra Roberta Fica! Je v život ohrozujúcom stave

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

HANDLOVÁ – Po stredajšom (15. 5.) rokovaní vlády v Handlovej sa strieľalo. Postrelený bol predseda vlády Robert Fico.

16:45 – Podľa informácií TV Markíza má byť údajným strelcom Juraj C. Muž má 71 rokov a je spisovateľom z Levíc.

16:00 – Premiér Robert Fico (Smer-SD) je po streľbe v Handlovej v život ohrozujúcom stave. Prevážajú ho vrtuľníkom do Banskej Bystrice. Informuje o tom profil predsedu vlády na sociálnej sieti.

15:30 – V pléne parlamentu to potvrdil podpredseda Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) a prerušil rokovanie aktuálnej schôdze na neurčito. Na mieste padlo podľa spravodajkyne TASR niekoľko výstrelov, útočníka zadržali. Priestor pred Domom kultúry v Handlovej, kde sa zasadnutie vlády konalo, je v súčasnosti evakuovaný.

15:20 – Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR priblížilo, že krátko po 14.30 h dostalo na tiesňovú linku informáciu o postrelenom mužovi v Handlovej. “K 59-ročnému pacientovi sme vyslali záchranársky vrtuľník. Zásah stále prebieha,” doplnilo na sociálnej sieti.

15:10 – Prezidentka ostro odsudzuje útok na premiéra. “Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil,” uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Schôdzu Národnej rady prerušili na neurčito.

15:00 – Ako píše Plus 7 dní, údajne dostal viac rán do hrudníka a brucha. K streľbe malo dôjsť krátko po tom, ako na neho niekto zakričal “Robo, poď sem”. Vyzeralo to tak, že mu niekto chce len podať ruku, no vtedy sa ozvala streľba.

Správu aktualizujeme.