Regióny Bratislava Trenčín Nové Mesto nad Váhom

AKTUÁLNE NEBEZPEČNÝ chlap na úteku! Dvoch jeho kumpámov už polícia chytila

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Policajti Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom zadržali dvoch nebezpečných páchateľov a po treťom pátrajú.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že traja muži po predchádzajúcej dohode vylákali na stretnutie poškodeného a to za účelom získania finančných prostriedkov alebo iného majetkového prospechu. “K stretnutiu došlo v nočných hodinách na štrkovisku v kat. úz. obce Beckov. Tam mali od poškodeného a jeho spoločníka žiadať násilím peniaze, pričom jeden z páchateľov mal rozbiť bejzbalovou pálkou okno na dverách vozidla, v ktorom sedel poškodený spolu so svojím spoločníkom. Následne potom ako poškodení vystúpili z vozidla, mali byť fyzicky napadnutí páchateľmi, ktorí ich mali udierať bejzbalovou pálkou, kladivom a rukami do rôznych častí tela a súčasne kladivom búchali aj do vozidla poškodeného. Jednému z napadnutých sa podarilo utiecť a druhému nasadnúť do vozidla, naštartovať a vraziť do vozidla útočníkov. Následne z miesta činu páchatelia ušli,”informuje polícia.
Policajti zadržali dvoch nebezpečných páchateľov a po treťom pátrajú. ZDROJ: fb Polícia SR
Obom poškodeným boli spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Z miesta činu páchatelia odcudzili rôzne veci v doposiaľ presne nezistenej výške. “Poškodením vozidla bola majiteľovi spôsobená škoda vo výške 280 €. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom vzniesol obvinenie 30, 29 a 26 ročnému mužovi pre zločin Lúpež v súbehu s prečinom Ublíženia na zdraví a prečinom Poškodzovanie cudzej veci. 26 a 30 ročný obvinený boli v zmysle zákona vyšetrovateľom zadržaní a umiestnení v cele policajného zaistenia. Zároveň bol spracovaný podnet na ich väzobné trestné stíhanie. Na 29 ročného obvineného bol daný súhlas na jeho zadržanie, pričom polícia po tomto páchateľovi intenzívne pátra.
V prípade dokázania viny hrozí obvineným 7 až 12 rokov trestu odňatia slobody,” dodala polícia.