Regióny Trenčín Prievidza

Centrum voľného času v Prievidzi pomáha žiakom pri dištančnom vzdelávaní

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Martina Kriková

PRIEVIDZA – Žiakom, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre alebo prvej línii, pomáha pri dištančnom vzdelávaní i Centrum voľného času (CVČ) v Prievidzi. Deti sa tam dopoludnia učia, popoludní sa zapájajú do záujmovej činnosti.

 

“O pomoc nás požiadalo mesto. Som veľmi rád, že sme to prijali. Máme tu deti z prvého stupňa základných škôl, na začiatku ich bolo sedem a keďže sú tu veľmi rady, spravili nám reklamu a máme ich tu teraz 14,” načrtol riaditeľ CVČ Dárius Štrba. Pomoc pri dištančnom vzdelávaní podľa neho vítajú i pedagógovia.

 “Deti sa dopoludnia učia so svojimi učiteľmi, poobede majú záujmové činnosti. Deti majú rady zvieratá, máme tu malú zoo, na to sa veľmi tešia a nemôžu pre to ani spávať. Absolvujú tiež športové alebo výtvarné aktivity. Myslím si, že deti sú vyťažené ako školou, tak i záujmovou činnosťou,” priblížil Štrba. Jednou zo žiačok, ktoré sa vzdelávajú v CVČ, je i tretiačka zo Základnej školy Rastislavova Kristína Benková. Tá by podľa svojich slov bola radšej v škole. “Nebaví ma takto sa učiť a pani učiteľka má toho určite veľmi veľa,” dodala Benková.