Regióny Trenčín

Do ľadových vôd Váhu sa na Štedrý deň odvážili desiatky ľudí

Do ľadových vôd Váhu sa na Štedrý deň odvážili desiatky ľudí. ZDROJ: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN – Ľadové vody Váhu na Ostrove v Trenčíne s teplotou menej ako štyroch stupňov Celzia si na Štedrý deň vyskúšali desiatky otužilcov a zimných plavcov. Sviatočný podtón podujatiu dodala zbierka pre zvieratá z trenčianskeho útulku.

 

Šéfka klubu Trenčianske tulene Zdeňka Švantnerová uviedla, že plávanie počas Štedrého dňa sa pre nich stalo tradíciou. “Keď sme pred niekoľkými rokmi začínali, naším cieľom bolo, aby sa k nám pridalo čo najviac ľudí. Aby sa otužovanie stalo normálnou súčasťou aktívneho života ľudí. Celkom sa to podarilo, lebo zo začiatku nás sem chodilo päť až šesť, teraz je nás v občianskom združení 83. Okrem toho sem chodí plávať a otužovať sa mnoho ľudí z Trenčína a okolia,” priblížila.

Otužilec Martin zhodnotil, že voda nebola “ani veľmi studená a ani veľmi teplá”. Otužovanie pre neho znamená uvoľnenie a zanechanie stresu v mútnej vode. “Je to očista tela aj ducha. Môžem to každému len odporučiť,” uviedol. Klub Trenčianskych tuleňov založili ešte v roku 2007. Ako občianske združenie Otužilci a zimní plavci Trenčianske tulene fungujú od konca roka 2018.