Regióny Trenčín

Do výzvy Trenčianskeho kraja sa zapojila takmer stovka záujemcov

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

TRENČÍN – Záujem o financie z participatívno-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja prejavilo 92 subjektov z celého kraja. Informovala o tom Barbora Jánošková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

 

„Pre pandémiu nového koronavírusu bol participatívny-komunitný rozpočet Trenčianskeho samosprávneho kraja v minulom roku zrušený, po ročnej prestávke bolo možné opäť predkladať komunitné projekty z vybraných oblastí, ktoré prispejú k rozvoju nášho kraja. Na župu boli doručené námety s požadovanou podporou kraja väčšou ako 190-tisíc eur,“ uviedla Jánošková.

Projekty podľa nej podávali navrhovatelia zo všetkých deviatich okresov Trenčianskeho kraja, najviac ich prišlo z okresu Partizánske. Z pohľadu oblasti podpory prevažovali projekty z voľnočasových aktivít. Tie po posúdení formálnej správnosti čaká verejné zvažovanie s ich predkladateľmi, do ktorého postúpilo 82 projektov.

„Zvažovania sa uskutočnia počas štyroch dní. Prvé stretnutie bude už vo štvrtok 29. apríla, ďalšie sa uskutočnia od 4. do 6. mája. Predkladatelia sa na ich môžu zúčastniť buď osobne priamo na župnom úrade v Trenčíne, alebo on-line prostredníctvom aplikácie Zoom. Prístup dostanú na svoje e-mailové adresy,“ doplnila.