Dobre vedieť Regióny Trenčín

Dobrá správa. Podnikateľom v Považskej Bystrici slúži nový systém vývozu komunálneho odpadu

Podnikateľom slúži od mája nový systém vývozu komunálneho odpadu. Ilustračné foto. ZDROJ: Odpady - Portal.sk

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Pre podnikateľov a právnické osoby spustila považskobystrická radnica od polovice mája nový systém vývozu komunálneho odpadu. Nebudú platiť paušálne poplatky, zaplatia len na skutočne vyvezený odpad. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

“Právnické osoby a podnikatelia, ktorí sa prihlásili, dostali nádoby označené farebnou nálepkou. Tá určuje frekvenciu vývozu, harmonogram vývozu je uverejnený na webovej stránke mesta. Nádoby je potrebné vykladať v deň vývozu o 6.00 h a je potrebné ich umiestňovať v zvozovej časti. Vyvezený bude len odpad z nádob označených nálepkami,” informovala hovorkyňa.

Podnikatelia si po novom vedia ovplyvniť výšku poplatku za komunálny odpad. Subjekty mali na výber tri druhy nádob – 120-litrové, 240-litrové a 1100-litrové. Zvoliť si mohli aj frekvenciu vývozu dvakrát za sedem dní, raz za sedem dní alebo raz za 14 či 28 dní. Podľa toho im bola pridelená farebná nálepka.

“Doteraz svoj odpad prihlásilo takmer 1 700 podnikateľov, medzi nimi aj takí, ktorí doteraz registrovaní neboli. Ak zistia, že im vybraná veľkosť nádoby či zvolená frekvencia vývozu nepostačuje, môžu raz za rok požiadať o zmenu. Podnikatelia a právnické osoby, ktoré sa doposiaľ neprihlásili, môžu tak stále urobiť na mestskom úrade,” doplnila Pagáč Kováčiková.