Regióny Trenčín Prievidza

Dobrá správa pre rodičov. Prievidza vybuduje detské jasle

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

PRIEVIDZA – Mesto Prievidza vybuduje detské jasle. Rozvoj služieb starostlivosti o deti do troch rokov dosiahne rekonštrukciou časti materskej školy na ulici A. Mišúta. V týchto dňoch podpísalo zmluvu o dielo s dodávateľom stavebných prác. Zaplatí za ne viac ako 470 000 eur.

 

“Na realizáciu projektu výstavby detských jaslí získala samospráva nenávratný finančný príspevok maximálne do výšky 469 879,40 eura z Integrovaného regionálneho operačného programu,” pripomenul ďalej hovorca mesta Michal Ďureje.

Stavebné práce sú zamerané na rekonštrukciu a transformáciu pavilónu A objektu škôlky na detské jasle. “Ich obsahom budú predovšetkým úpravy, ktoré zabezpečia bezbariérovosť objektu, zateplenie fasády a strechy. Súčasťou investície je i výmena okien a dverí, vnútorných zdravotechnických rozvodov a zariaďovacích predmetov, výmena vykurovacích telies a rozvodov,” priblížil hovorca mesta. Projekt podľa neho zahŕňa aj prístavbu kočikárne, rekonštrukciu plochy ihriska, sadové úpravy a umiestnenie detských hracích prvkov.

“Práce sú vyčíslené na sumu 472 045,60 eura. Termín ich realizácie závisí od procesu kontroly zo strany sprostredkovateľského orgánu, ktorý mestu poskytol NFP,” dodal Ďureje.