Dobre vedieť Regióny Trenčín

Dobrá správa. Prechádzky Trenčínom budú aj pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybom

Prechádzky mestom budú aj pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybom. ZDROJ: wikipedia

TRENČÍN – Pravidelné prechádzky mestom Trenčín so sprievodcom budú môcť absolvovať aj ľudia, ktorí majú problémy s pohybom. Kultúrno-informačné centrum Trenčín zabezpečilo invalidný vozík pre tých milovníkov histórie, ktorí majú problémy s dlhším chodením. Informovala o tom Zuzana Janáčová z Kultúrno-informačného centra Trenčín.

 

Kultúrno-informačné centrumpodľa nej ponúka novinku pre ľudí, ktorým sa ťažšie chodí, ale radi by sa zúčastňovali na prechádzkach mestom so sprievodcom. Prechádzky sa tešia záujmu širokého spektra návštevníkov a časom vznikla silná komunita fanúšikov trenčianskej minulosti. Preto organizátori veria, že sa v rámci prechádzky vždy nájde “vodič” vozíka, ktorý ho ochotne potlačí.

“Vieme, že medzi pravidelnými účastníkmi sú už teraz ľudia pripravení pomôcť, takže sa tešíme na túto spoluprácu. Ak by bolo v niektorých termínoch použitie vozíka problémom, napr. pre strmé stúpanie alebo nezjazdnú cestu, upozorníme na to vopred,” povedala Janáčová.

Invalidný vozík na prechádzku mestom poskytne Kultúrno-informačné centrum bezplatne, záujemca si zaplatí len vstupné. Vopred zarezervovať si vozík bude možné prostredníctvom e-mailu na kic@trencin.sk alebo telefonicky na čísle 032/6504 711.