Dobrá správa. Športový areál pri Zátoke pokoja je dokončený

TRENČÍN – Mestská investičná akcia pri rieke v centre mesta vynovila zanedbaný priestor s pôvodnými športovými plochami. Pri Zátoke pokoja samospráva okrem rekonštrukcie bežeckého oválu vybudovala aj nové priestory a možnosti na športovanie vonku. Informuje o tom mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

 

Práce za vyše 280-tisíc eur sa dotkli územia s rozlohou 10 398 m². Obnovili tu 250-metrový atletický ovál, má štyri dráhy s tartanovým povrchom, pribudli tu dve multifunkčné ihriská, jedno z nich má, resp. bude mať trávnatý povrch. Verejnosť tu nájde aj zostavu prvkov na workoutové cvičenie.

Môžete si vyskúšať aj skok do diaľky. A pre atlétov tu vytvorili ešte možnosť pre skok o žrdi a tiež kruhový priestor pre vrh guľou.

Toto nové športovisko v Trenčíne bude teda slúžiť na rekreačný šport a voľnočasové aktivity pre širokú verejnosť, ale aj pre atlétov na ich tréningový proces, prípadne a preteky. Stavba nie je napojená na inžinierske siete, preto v prípade pretekov bude zabezpečenie energií, sociálneho zázemia a hospodárenia s produkovaným odpadom prenesené na organizátora podujatia.

Vysúťaženým zhotoviteľom bola spoločnosť landart Trenčín.

Viac o téme: areál, atletika, cvičenie, samospráva, Sport, športovisko, Trenčín, Zátoka pokoja

Súvisiace články