Regióny Trenčín Prievidza

Dobré správy z Prievidze? Vodiči môžu využívať nové parkovisko

Ilustračná foto. Zdroj: Zoznam.sk / Peter Korček

PRIEVIDZA – Parkovisko v predstaničnom priestore v Prievidzi skolaudovali. Verejnosť ho tak už môže využívať. Slúžiť bude najmä na dovezenie a vyzdvihnutie cestujúcich, ktorí prichádzajú do mesta vlakom či autobusom. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

Parkovisko vybudovala samospráva v súlade s výzvou Integrovaného regionálneho operačného programu ako parkovisko typu Kiss and Ride, ktoré predstavuje systém bezpečného prestupu spolucestujúcich z osobného automobilu na prostriedky verejnej osobnej dopravy v blízkosti prestupných uzlov. “Dĺžka státia je preto vymedzená doplnkovou dopravnou značkou na 30 minút, s použitím parkovacích hodín, čo stačí na nástup, výstup a rozlúčku, aj v prípade čakania, ak iný spoj mešká,” ozrejmil Ďureje.

Výstavba záchytného parkoviska si vyžiadala čiastočnú demontáž koľaje číslo deväť, sanáciu pôvodných plôch napojených na Staničnú ulicu a stavebnú úpravu parkovacích plôch Železníc SR. “Kapacita parkovacích plôch sa rozšírila na 66 stojísk pre cestujúcu verejnosť, z toho tri sú určené pre zdravotne ťažko postihnutých. Súčasne pribudlo 14 stojísk pre zamestnancov ŽSR a prístupový chodník smerujúci od parkoviska k železničnej stanici,” pripomenul hovorca mesta.

Náklady na vybudovanie parkoviska predstavujú sumu 349 360 eur. Mesto získalo na tento účel nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 323 908 eur.