Regióny Trenčín Dubnica nad Váhom Nové Mesto nad Váhom

Dubnická zbrojovka požičala bezplatne kontajner pre novomestskú nemocnicu

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

DUBNICA NAD VÁHOM / NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Zbrojárska spoločnosť MSM Group z Dubnice nad Váhom požičia nemocnici v Novom Meste nad Váhom kontajner, ktorý bude slúžiť ako odberové miesto na testovanie priamo pred nemocnicou. Nemocnica tak zvládne vyšetriť väčšie množstvo pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19.

 

Podľa riaditeľa Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Novom Meste nad Váhom Miroslava Šorfa nemocnica na základe príkazu ministra zdravotníctva funguje v režime hospodárskej mobilizácie a je prvou nemocnicou na Slovensku, ktorá slúži výhradne pre pacientov s ochorením COVID-19.

„Uvedomujeme si, že najmä testovaním je možné prerušiť cesty šírenia koronavírusu. Pred nemocnicou máme už dlhší čas mobilnú odberovú jednotku, no aktuálne prišla potreba ďalšieho kontajneru pre našich pracovníkov. V dnešnej dobe sa takéto veci ťažko vybavujú, a preto som milo prekvapený promptnou reakciou spoločnosti MSM Group. Tá nám sponzorsky doručila mobilnú jednotku s možnosťou udržania vhodných klimatických podmienok pre testovanie našich obyvateľov,“ uviedol Šorf.