Regióny Trenčín Trenčianske Teplice Top

FOTO Trenčianske Teplice čelili VANDALOM. Zdevastované ulice nespoznáte

Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice

TRENČIANSKE TEPLICE – V noci zo soboty na nedeľu sa po Trenčianskych Tepliciach premávali vandali, ktorí ničili všetko čo videli. Podľa informácií Zoznam.sk má ísť o skupinu podgurážených ľudí. Po uliciach kúpeľného mesta rozsypali odpadky, prevrátili nejeden kontajner či mestské kvetináče, zničili dopravné značenie, ale aj prístupovú rampu sukromného hotela. Na mieste sa aktuálne nachádzajú trenčianski policajti. Konečná škoda zatiaľ nie je vyčíslená, avšak podľa slov primátorky mesta Zuzany Frajkovej Ďurmekovej má ísť o veľké straty. 

 

Krásne kúpeľné mestečko Trenčianskeho kraja sa počas noci zmenilo na ihrisko neznámych vandalov. Tí si zobrali na mušku miestny park, uličky a aj sídlisko, kde ničili všetko hlava-nehlava. Poškodili nielen majetok mesta, ale aj súkromníkov, ktorí s meste podnikajú. Medzi poškodenými vecami sa nachádzajú smetné nádoby, čerstvo zasadené stromčeky, dopravné značky a dokonca aj prístupová rampa, ktorá chráni vstup do známeho kúpeľného hotela. ,,Policajti Obvodného oddelenia v Trenčianskych Tepliciach začali trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Momentálne vykonávajú potrebné procesné úkony,” uviedla pre Zoznam.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Danka Adámiková.

 

Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice

Pohoršení obyvatelia

Obyvatelia mesta sú z vyčíňania vandalov šokovaní a na sociálnej sieti sa strhla o incidente vášnivá diskusia. Fotografie hneď z niekoľkých miest činu im vháňajú slzy do očí. ,,Ako to nemyslite vážne!!! Včera sme sa tam boli prejsť, ešte som hovoril, že aké je to pekné. Dúfam, že vinník sa nájde a hneď mu ruky dolámať, ale až po tom, ako to napraví,” pohoršuje sa Martin na sociálnej sieti. Iní sa zas pýtajú, kde bola mestská polícia, ktorá má dohliadať na poriadok a dodržiavanie protipandemických opatrení, medzi ktoré patrí aj zákaz vychádzania po 20-tej hodine. ,,Úprimne povedané som z toho šokovaný. Zaujíma ma teraz len jedno, kde bola a čo v tom čase robila mestská polícia… Na všetkých nafotených miestach sú kamery, tak si nemohli nevšimnúť, čo sa deje… Dúfam, že majú pádny dôvod prečo tomu nezabránili…,” spytuje sa Robert z Trenčianskych Teplíc.

 

Galéria
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
IlustraZdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
Zdroj: FB / Mesto Trenčianske Teplice
navigate_before
navigate_next