Regióny Trenčín Handlová

Handlová zabezpečí rekonštrukciu dvojice ciest za približne 82-tisíc eur

Ilustračné. ZDROJ: Prešovský samosprávny kraj

HANDLOVÁ – Handlovská samospráva zabezpečí rekonštrukciu dvojice ciest na území mesta za približne 82.000 eur. Oproti pôvodne odhadovaným nákladom ušetrí na čiastočných opravách Jánošíkovej ulice a komunikácie v Novej Lehote na základe výsledku verejného obstarávania tisíce eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

 

Rekonštrukcii Jánošíkovej ulice predchádzala petícia obyvateľov, ktorí sa sťažovali na jej zlý až havarijný stav.  “Cesta sa nachádza v okrajovej časti mesta a okrem jej obyvateľov ju využívajú aj záhradkári z blízkej záhradkárskej osady,” pripomenula Paulínyová. Investícii na jednej z ciest v Novej Lehote podľa nej zase predchádzal zámer mesta vybudovať v centre tejto mestskej časti autobusovú zástavku s príslušenstvom malého námestia. Lehoťania ale dali prednosť rekonštrukcii cesty.

Verejné obstarávanie na komunikácie spustilo mesto v máji tohto roka. “Predpokladanú hodnotu zákazky na Jánošíkovú ulicu stanovilo na 88.000 eur a cesty v Novej Lehote na 35.000 eur. Cena po súťaži na Jánošíkovú ulicu predstavuje viac ako 49.000 eur a v Novej Lehote viac ako 32.000 eur,” vyčíslila Paulínyová. Dodávateľom prác je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť Strabag, rekonštrukciu má zabezpečiť do dvoch mesiacov od podpisu zmluvy. “Na Jánošíkovej ulici použije betón s kovovými konštrukciami a opravovať bude niekoľko najhorších úsekov s plochou celkom 561 štvorcových metrov, v Novej Lehote použije asfalt a zrekonštruuje súvislú časť vozovky medzi domami s číslami 136 až 142,” dodala hovorkyňa.