Regióny Trenčín Parlamentné voľby

Handlovčania môžu o hlasovací preukaz požiadať troma spôsobmi

Voľby starostov a primátorov.
Handlovčania môžu o vydanie hlasovacieho preukazu požiadať tromi spôsobmi. ZDROJ: TASR

HANDLOVÁ – Obyvatelia Handlovej môžu o hlasovací preukaz pre predčasné voľby do Národnej rady SR koncom septembra požiadať troma spôsobmi – poštou, osobne i mailom. Radnica eviduje zvýšený záujem o ich vydanie. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

 

Handlovčania môžu o hlasovací preukaz požiadať osobne na mestskom úrade na prvom poschodí v kancelárii prednostu, v listinnej podobe na adresu sekretariátu prednostu, elektronicky na mail stanislava.krivanova@handlova.sk. O vydanie preukazu môžu požiadať aj osobne prostredníctvom splnomocnenej osoby.

O vydanie preukazu môžu obyvatelia požiadať najneskôr deň pred konaním volieb, teda 29. septembra v úradných hodinách radnice. “Mestský úrad bude 29. septembra otvorený o hodinu dlhšie oproti bežným úradným hodinám. Hlasovacie preukazy bude obyvateľom vydávať do 15.00 h,” doplnila Paulínyová. V listinnej podobe aj elektronicky môže volič o preukaz podľa nej požiadať najneskôr 15 pracovných dní predo dňom konania volieb.

“Hlasovací preukaz oprávňuje voliča voliť v ktoromkoľvek meste a ktoromkoľvek okrsku na Slovensku. V meste, kde si občan požiada o vydanie takéhoto preukazu, bude zo zoznamu voličov vyškrtnutý. Preukaz sa vydáva len ako jediný originál. V prípade straty nebude danému občanovi vydaný druhýkrát,” pripomenula Paulínyová.