Regióny Trenčín

Handlovská nemocnica vyšetruje i protilátky proti novému koronavírusu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

HANDLOVÁ – Zdravotníci z handlovskej nemocnice sa v súčasnosti starajú o takmer tri desiatky pacientov s ochorením COVID-19. Zdravotnícke zariadenie aktuálne poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, pre verejnosť spustilo aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti novému koronavírusu.

 

“K pondelku sa staráme o 26 pacientov s novým koronavírusom, suspektných nemáme v tejto chvíli žiadnych. Dvaja naši zamestnanci sú práceneschopní pre ochorenie COVID-19, žiadni ďalší nie sú v karanténe. Z tohto pohľadu je situácia u nás priaznivá a veríme, že takto vydrží aj naďalej,” uviedla riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Handlovská nemocnica podľa nej síce nie je oficiálnym vakcinačným centrom, ale v zmysle usmernení Ministerstva zdravotníctva SR zaočkovali tých zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem. “Zo 77 našich kolegov bolo zaočkovaných zatiaľ 44 prvou dávkou vakcíny, osem z nich už dostalo aj druhú vakcinačnú dávku,” priblížila.

Nemocnica po novom ponúka okrem klasického RT-PCR testu a bezplatného antigénového testu aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti novému koronavírusu. “Vyšetrenie je určené pre samoplatcov, záujemca sa musí vopred objednať a môže si vybrať z dvoch druhov testov na protilátky,” dodala Eckhardtová.