Regióny Trenčín

Horné Naštice a Uhrovec vyhlásili III. stupeň povodňovej aktivity

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

UHROVEC/HORNÉ NAŠTICE – Trvalý dážď spôsobil v pondelok problémy i vo viacerých obciach okresu Bánovce nad Bebravou. Obce Uhrovec a Horné Naštice vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity, problémy voda spôsobila i v Dežericiach. Informoval o tom prednosta Okresného úradu v Bánovciach nad Bebravou Dárius Sabo.

 

V Horných Našticiach sa vylial potok Radiša približne 100 metrov nad obcou a zaplavil celú jednu ulicu, priblížil starosta Jozef Hedera. “Zatiaľ situáciu riešime pieskom. Domy celkom nezaplavilo, voda sa dostala do niektorých pivníc,” doplnil Hedera s tým, že hladina vody postupne klesá.

Voda sa v obci vyliala do rolí a zaplavila jednu z ulíc, jeden alebo dva tunajšie domy sú na tom kriticky, povedal miestny obyvateľ Marek Beňačka. Ten potvrdil, že situácia sa vo večerných hodinách upokojila. “Dúfame, že nebude päť, šesť hodín pršať, aby voda klesla a pripravili sme sa na utorok, keďže má opäť pršať,” podotkol.

Vrecia s pieskom použili na pomoc proti vode i v Uhrovci, kde už skôr zaplavilo cez polia prístupovú cestu do obce v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja. “V blízkosti priemyselnej zóny išla voda zo záhradiek do tamojších domácností, museli sme tam zabezpečiť rozvoz vriec naplnených pieskom. Vylievať sa začala voda aj z toku Radiša, smerom na Jankov vŕšok. Vytiekla na polia a išla do štyroch rodinných domov. Ďalší občania nás upozornili na zaplavené záhradky z trvalého dažďa,” ozrejmila starostka Zuzana Máčeková.

So záchrannými prácami skončili miestni dobrovoľní hasiči podľa nej pred 19.00 h, celkovo v obci naplnili od 800 až 1000 vriec s pieskom. Situáciu budú v obci naďalej monitorovať i počas celej noci, dodala Máčeková.

Trvalý dážď spôsobil problémy i v Bánovciach nad Bebravou, kde rieka Radiša zaplavila viacero ulíc.

Galéria
Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
navigate_before
navigate_next