Hospitalizovali osem pacientov: Kliešťovú encefalitídu nedostali z kliešťa!

TRENČÍN – Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne hospitalizovali osem pacientov s kliešťovou encefalitídou. Informovala o tom hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.
 

“Na našom infekčnom oddelení je od minulého týždňa hospitalizovaných osem pacientov s kliešťovou encefalitídou,” informovala Holecová s tým, že pôvod nákazy zisťuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

Podľa vedúcej oddelenia epidemiológie Regionálného úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici Evy Jurdíkovej evidujú v čase od 1. júna tri potvrdené prípady kliešťovej encefalitídy. “Vo všetkých prípadoch sú pravdepodobným faktorom prenosu nákazy nepasterizované mliečne výrobky. V súčasnosti prebieha ďalšie epidemiologické vyšetrovanie,” uviedla Jurdíková.

Kliešťová encefalitída je vírusové ochorenie, postihuje centrálny nervový systém a môže zanechať následky. Prenášačmi vírusu sú kliešte. Nakaziť sa dá aj konzumáciou nepasterizovaného mlieka a mliečnych výrobkov od infikovaných zvierat, najmä od kôz a oviec.

Viac o téme: hospitalizácia, infekcia, Kliešťová encefalitída, nákaza, vírus

Súvisiace články