Regióny Trenčín

Hygienici zakázali v Trenčíne prezenčnú výučbu v základných školách a v škôlkach

Zdroj: TASR / Roman Hanc

TRENČÍN – Hygienici zakázali všetkým zriaďovateľom a riaditeľom škôl a školských zariadení v meste Trenčín prevádzkovať prezenčnú výučbu. Informovalo o tom mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

 

Zákaz prezenčného vyučovania sa od pondelka v Trenčíne týka materských a základných škôl, špeciálnych základných škôl, zariadení starostlivosti o deti do troch rokov a základných umeleckých škôl.

Prezenčnú formu vyučovania zakázal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne aj v zariadeniach, ktoré majú oprávnenie na výchovu a vzdelávanie, v zariadeniach, kde sa prevádzkuje živnosť starostlivosti o deti do šesť rokov, a v zaradeniach, kde sa prevádzkuje živnosť výchovy a mimoškolského vzdelávania detí a mládeže

„Zákaz sa nevzťahuje na zariadenia, ktoré poskytujú starostlivosť o deti zamestnancov orgánov štátnej správy a prevádzkovateľov na úseku kritickej infraštruktúry – zdravotníckych pracovníkov a ostatných pracovníkov v zdravotníctve, zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti, zamestnancov zabezpečujúcich zachovanie chodu hospodárstva a verejného života,“ informuje trenčianska radnica na svojom webe.