Krásny začiatok víkendu. Na mol ožratý traktorista jazdil bez papierov a značiek. Nafúkal tri promile

KRAJNÉ – Polícia zadržala vodiča, ktorý riadil v obci Krajné v okrese Myjava traktor pod vplyvom alkoholu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová.

 

Obvinený muž mal riadiť traktor bez tabuliek s evidenčným číslom po ceste v obci od základnej školy smerom na Krajné, časť Babulicov Vrch. „Vozidlo mal viesť v stave vylučujúcom spôsobilosť, pričom počas dychovej skúšky nafúkal tri promile alkoholu,“ uviedla Kuzmová. Policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Novom Meste nad Váhom vzniesol obvinenie mužovi z okresu Myjava za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Muž mal jazdiť aj napriek tomu, že mu bolo vodičské oprávnenie odobraté. V tomto prípade zákon ukladá trest odňatia slobody až na jeden rok,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme: alkohol, dychová skúška, Krajné, opilosť, poznávacie značky, traktorista, Trenčín, trestný čin, vodičský preukaz

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články