Regióny Trenčín Púchov Top

KRVAVÝ MASAKER na zábave v Horovciach: Za vraždy mladých hasičov dostal DOŽIVOTIE

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

HOROVCE – Veľká hasičská zábava v Horovciach, neďaleko Púchova, sa zmenila na hotovú nočnú moru. Len 38-ročný muž Martin Cíbik vytiahol zbraň a začal strieľať pričom zabil dvoch mladých chlapcov. Páchateľ si včera vypočul verdikt!

 

Približne tristo ľudí sa zišlo v sobotu 22. júna 2019 na nevinnej hasičskej zábave v Horovciach. Medzi nimi boli aj traja dobrovoľní hasiči a kamaráti Jakub (20), Martin (22) a Jakub. To však ešte netušili, že dvaja z nich sa už domov nevrátia.

Jakub (dole) zomrel ešte na mieste. Martin o dva dni neskôr v nemocnici

Nevinná zábava sa zmenila na boj o život, keď Martin Cíbik z Dulova vytiahol zbraň a začal strieľať. Jakub (20) mal prestrelenú hlavu a bohužial zomrel ešte na mieste. Jeho kamarátov previezli do nemocnice. Martin (22), žiaľ, v nemocnici zraneniam podľahol. Tretí z nich Jakub, ktorý mal v tom čase len 19 rokov, mal prestrelené brucho avšak z najhoršieho sa dostal.

Policajti po incidente začali po páchateľovi pátrať. Zadržali ho už niekoľko hodín. Ukrýval sa v jednom zo svojich bunkrov v okolí Dulova a Kvašova.  Za tento hrôzostrašný čin ho Okresný súd v Trenčíne pôvodne odsúdil na 25 rokov nepodmienečne. Odvolací súd to však vrátil na začiatok a včera si vypočul svoj trest znova.

Martin Cíbik podľa rozhodnutia súdu v Trenčíne zastrelil dvoch mladých hasičov. Zdroj: Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Dostal doživotie

Podľa rozsudku Okresného súdu v Trenčíne dostal včera 6.10 2021 doživotie. “Spokojní sme s výrokom súdu. Synov nám to nevráti, ale aspoň sa nedostane, dúfam, že nikdy na slobodu, aby druhým rodičom spôsobil to, čo spôsobil nám,” povedal pre televíziu Markíza otec jedného zo zavraždených chlapcov.

Zbraň, ktorou mal údajne Martin Cíbik zavraždiť chlapco. (Zdroj: Polícia)

Muž sa k vražde dvoch mladých chlapcov priznal. Pri rozsudku mu priťažili znalecké posudku od psychológa a psychiatra, podľa ktorých neboli znížené jeho ovládacie ani rozpoznávacie schopnosti. Martin Cíbik sa však voči rozsudku odvolal a tak ešte nie je právoplatný.