Regióny Trenčín Ilava Top

LEN PRE SILNÉ ŽALÚDKY Úhyn desiatok hospodárskych zvierat nemá obdoby

Zdroj: FB / Polícia SR - Trenčiansky kraj

TRENČÍN – Neobvyklý, no veľmi smutný prípad riešia trenčianski policajti. Starší vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci prečinu „Zanedbanie starostlivosti o zviera“.

 

Ako uvádza trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, páchateľ mal 21. júna, teda včera, doviezť pitnú vodu hovädziemu dobytku, ktorý sa pásol na lúkach v katastrálnom území Bolešov v ilavskom okrese. Na tom by nebolo najmä v týchto horúčavách nič zlé. To čo nasledovalo, však svedčí o opaku. Páchateľ totiž v cisterne predtým viezol močovinu. “Túto mal len jedenkrát opláchnuť a následne do nej nabrať vodu z miestneho potoka,“ vysvetlila okolnosti činu s katastrofálnymi následkami polícia.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Trenčiansky kraj

Voda mala potom skončiť v dobytčích napájadlách, odkiaľ ju zvieratá vypili. „V krátkom čase na to došlo k úhynu až 67 kusov hovädzieho dobytka. Poľnohospodárskemu družstvu Bolešov vznikla škoda predbežne vyčíslená na 90 000 eur,“ uviedla polícia.

Predmetom znaleckého skúmania v Skúšobnom laboratóriu, Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Dolnom Kubíne bude teraz nájsť príčinu takého úhynu. „Budú sa analyzovať vzorky vody, ktorú dobytok vypil a taktiež boli uhynutému dobytku odobraté vzorky krvi a tkaniva k ďalšiemu skúmaniu. Uvedená udalosť je v štádiu vyšetrovania,“ dodala polícia.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Trenčiansky kraj