Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

Mesto Bánovce nad Bebravou získa do majetku areál učilišťa, chce tam postaviť byty

Zdroj: pixabay.com

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Mesto Bánovce nad Bebravou získa do svojho vlastníctva areál bývalého stredného odborného učilišťa (SOU) odevného na ulici A. Hlinku. Majetok nadobudne zámenou s pozemkami s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK). Objekt školy plánuje prestavať na byty pre mladé rodiny.

 

Zámenu majetku formou osobitného zreteľa schválili trenčianski krajskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň. Mesto nadobudne do svojho vlastníctva viacero parciel a budov v areáli, ktoré vymení za pozemky pod cestami II. a III. triedy a pod ihriskom v areáli gymnázia na ulici Radlinského.

Pozemky vo výmere viac ako 39-tisíc štvorcových metrov majú hodnotu takmer 800-tisíc eur, areál bývalého učilišťa takmer 960-tisíc eur. Bánovská samospráva doplatí TSK 30-tisíc eur, zostávajúci rozdiel hodnoty majetku vo výške viac ako 130-tisíc eur zabezpečí prostredníctvom investície do rekonštrukcie striech na budovách školy, ktoré sú v havarijnom stave. Opravy musí zrealizovať do konca budúceho roka.

Zámenu majetku už odobrili i bánovskí mestskí poslanci. Areál bývalého SOU vyhlásil TSK za svoj prebytočný majetok ešte v roku 2005.