Regióny Trenčín Prievidza

Mesto Prievidza vytvorí osem odberných miest

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PRIEVIDZA – Samospráva Prievidze opätovne znížila počet dočasných odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19. Obyvatelia sa budú môcť dať otestovať na ôsmich miestach, a to iba v sobotu (6. 3.). K dispozícii nebudú mať ani rezervačný systém, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

 

K obmedzeniu počtu dočasných odberných miest počas nadchádzajúceho víkendu mesto pristúpilo pre nízke využitie piatich stálych mobilných odberných miest (MOM) počas pracovných dní. “Dôrazne preto odporúčame všetkým záujemcom o testovanie nespoliehať sa na víkendové testovanie organizované mestom a prejsť z testovania každý víkend na absolvovanie testu počas týždňa v piatich MOM,” uviedol Ďureje.

Dočasné odberné miesta budú v sobotu v prevádzke od 8.00 h do 17.00 h s prestávkou od 12.00 h do 12.45 h. “Posledný ster realizujú zdravotníci vždy 20 minút pred prestávkou alebo koncom prevádzky odberného miesta,” pripomenul hovorca mesta.

Počas víkendu budú na území mesta v prevádzke i stále MOM, v štyroch z nich budú môcť obyvatelia testy absolvovať i v nedeľu (7. 3).