Regióny Trenčín Púchov

Mesto Púchov vstúpilo do Únie miest Slovenska

Zdroj: FB / Mesto Púchov - oficiálna stránka

PÚCHOV – Mesto Púchov sa stalo 57. členom Únie miest Slovenska (ÚMS). Vstup Púchova do ÚMS schválili v stredu (24. 2.) poslanci púchovského mestského zastupiteľstva.

 

Ako informovala primátorka Púchova Katarína Heneková, s prezidentom ÚMS Richardom Rybníčkom komunikovala púchovská radnica už v minulom roku, keď spolu riešili problematiku zlepšenia epidemiologickej situácie v Púchove, ktorá sa začala pred Vianocami zhoršovať.

Heneková vníma členstvo v Únii miest Slovenska ako rozšírenie si obzorov, zlepšenie komunikácie s vedeniami obcí a efektívny krok pri rozvoji Púchova vo viacerých oblastiach.

„Návrh vyplynul aj z aktuálnej situácie. Riešenie súčasnej problematiky nášho mesta sme konzultovali aj so zástupcami ÚMS. Počas online stretnutí sme riešili viacero otvorených záležitostí v súvislosti s testovaním, očkovaním, preplácaním nákladov, zriadením vlastného mobilného odberového miesta. Členstvo v ÚMS vnímam ako veľký prínos v prístupe k informáciám, keďže s ich nedostatkom zo strany štátu často bojujeme,“ doplnila primátorka.