Regióny Trenčín

Mestskí poslanci schválili vznik mládežníckeho parlamentu

Mestskí poslanci schválili vznik mládežníckeho parlamentu. ZDROJ: Nové Mesto nad Váhom

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – V Novom Meste nad Váhom bude pôsobiť mládežnícky parlament. Jeho zriadenie schválili dnes poslanci mestského zastupiteľstva.

 

Ako v dôvodovej správe informoval novomestský viceprimátor Andrej Neuschl, mládežnícky parlament umožní mladým ľuďom zapojiť sa do miestneho rozhodovacieho procesu a ako stály poradný orgán bude prezentovať svoje názory a potreby v súvislosti s mestskými záležitosťami.

“Zvlášť dnes, keď sú ľahko prístupné nepravdivé a zavádzajúce informácie, sme povinní zapájať do verejného života našu mládež – žiakov základných, študentov stredných škôl a taktiež mládežnícke organizácie pôsobiace na území mesta,” uviedol viceprimátor.

Ako dodal, mestský mládežnícky parlament má byť spoločenstvo, ktoré podporuje občiansku participáciu a umožňuje mladým ľuďom angažovať sa v miestnom rozhodovacom procese a prispievať k formovaniu svojho okolia a komunity.

Okrem kreovania mládežníckeho parlamentu schválili poslanci aj štatút upravujúci podrobnosti o zložení, právomociach a úlohách tohto orgánu.