Regióny Trenčín

MIMORIADNU SITUÁCIU po zosuve svahu mesto zatiaľ NEODVOLALO

Ilustarčné. Zdroj: FB / Mesto Banská Bystrica

HANDLOVÁ – Mimoriadnu situáciu po náhlom zlyhaní stavebnej konštrukcie na stavbe obchodného centra (OC) na Okružnej ulici v Handlovej mesto zatiaľ neodvolalo. Stavebník tam naďalej zabezpečuje sanačné práce v spolupráci s odborníkmi na geotechniku. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Územie rozostavaného budúceho nákupného centra na Okružnej ulici je pod stálym dohľadom. Stavebník pokračuje v prácach na stabilizácii svahu, zabezpečuje tiež inklinometrické merania. Úrad tiež vydal predbežné stavebné povolenie z dôvodu zabezpečenia sanačných prác a ochrany zdravia a majetku obyvateľov.

“Mesto potrebuje mať prostredníctvom investora istotu, že svah je stabilizovaný. Z inklinometrických meraní vyplynie, či dochádza na svahu k prípadným posuvom. Keď bude isté, že svah je zastabilizovaný vplyvom viacerých opatrení a že sa nehýbe, až následne bude mesto zvažovať odvolanie mimoriadnej situácie,” uviedla primátorka Silvia Grúberová.

K náhlemu zlyhaniu stavebnej konštrukcie na stavbe obchodného centra došlo 30. júna. V čase zosuvu sa na stavbe nik nenachádzal. Z preventívnych dôvodov dočasne evakuovali obyvateľov priľahlého bytového domu, Železnice SR tiež museli prerušiť dopravu na blízkej trati. Udalosť vyšetruje polícia ako prečin všeobecného ohrozenia.