Regióny Trenčín Domáce Prievidza

Mladá žena ukradla plný nákupný vozík tovaru, za ktorý dostala podmienečný trest

Ľudia vo veľkom nakupujú potraviny. Zdroj: TASR / AP

PRIEVIDZA –  Sudca Okresného súdu v Prievidzi trestným rozkazom uložil 18-ročnej Prievidžanke trojmesačný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou 13 mesiacov za prečin krádeže. Mladá žena totiž odišla z obchodného domu bez zaplatenia s plným nákupným vozíkom. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

 

„V nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur, prevažne kozmetika. Žena postupne vkladala tovar do nákupného vozíka a potom v samoobslužnej pokladničnej zóne zaplatila 79 centov za sladkosť, zvyšný tovar nenablokovala a odviezla ho z predajne,” priblížil situáciu Tarabus. Pracovník bezpečnostnej služby mladú zlodejku dobehol na parkovisku a následne ju zadržali policajti.

„Po troch dňoch v policajnej cele predviedli policajti obvinenú ženu pred sudcu Okresného súdu Prievidza, keďže prokurátor v takzvanom super rýchlom konaní podal na obvinenú obžalobu. Obvinená sa pred sudcom ku krádeži priznala a tvrdila, že tovar potrebovala na žúr, pričom ho chcela odniesť v taškách s pomocou kamarátok,” uviedol Tarabus. Doplnil, že sudca pri vydávaní trestného rozkazu zohľadnil poľahčujúce okolnosti, keďže obvinená sa k spáchaniu trestného činu priznala, trestný čin úprimne oľutovala a pred spáchaním trestného činu viedla riadny život.