Regióny Trenčín

Muž mal pri sebe viac ako 2000 dávok drogy! Hrozí mu až 15 rokov za mrežami

Zdroj: KR PZ TN

BOŠANY  – Policajti Obvodného oddelenia policajného zboru v Partizánskom v ranných hodinách v obci Bošany zadržali muža vo veku 34 rokov z okresu Hlohovec, ktorý pri sebe mal neoprávnene prechovávať v motorovom vozidle bielu a hnedú kryštalickú látku, bielu práškovú látku a ďalšie predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou.

Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalisticko-expertízneho ústavu išlo o metamfetamín v takom množstve, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 2190 bežných jednotlivých dávok drogy.V motorovom vozidle bola taktiež nájdená krátka strelná zbraň a strelivo, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu.

Zdroj: KR PZ TN

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne mužovi vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby,” informujú policajti.

Muž bol už v minulosti súdne trestaný. V prípade dokázania viny mu za daný skutok hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.