Kategórie Regióny Trenčín Myjava

Myjava získala cez 300 000 eur na projekt zlepšenia eGovernmentu služieb

Ilustračné foto. ZDROJ: Mesto Myjava

MYJAVA – Mesto Myjava získalo na projekt s názvom Malé zlepšenia e-Gov služieb mesta Myjava nenávratný finančný príspevok zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu v celkovej výške 366.581,36 eura. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.

 

Celkové oprávnené výdavky sú vo výške 385.875,12 eura a výška spolufinancovania samosprávy je 19.293,76 eura. “Cieľom projektu je uskutočniť zmeny, ktoré zefektívnia prácu zamestnancom mesta pri riešení predmetných podaní zjednodušením, automatizáciou a integráciou procesných úkonov,” uviedol Hrin.

Projekt, na ktorý poskytlo financie Ministerstvo dopravy SR, je zameraný predovšetkým na zefektívnenie elektronickej komunikácie medzi samosprávou a verejnosťou. “Špecifickým cieľom je zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti eGovernment služieb pre podnikateľov a občanov,” doplnil Hrin. Ukončenie realizácie projektu je plánované na september tohto roka. Merateľnými ukazovateľmi projektu bude 41 zavedených elektronických služieb, ktoré prispievajú k riešeniu životných situácií pre občanov a 33 služieb, ktoré pomáhajú podnikateľom.