Regióny Trenčín Top

Na brutálne video zo Starej Turej reaguje policajný prezident. Napadnutý sa vyhrážal zabitím

Zdroj: Zoznam.sk

STARÁ TÚRA – Video, ktoré otriaslo internetom, sa dostalo aj k policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi. Policajt zo Starej Turej napadol bezvládneho muža. Šéf policajtov útok muža zákona na bezvládneho muža odsúdil. 

 

Po privolaní hliadky, podľa policajného prezidenta Petra Kovaříka napadnutý muž odmietol uposlúchnuť výzvu od policajta, bol agresívny a vyhrážal sa zabitím jeho rodiny. Napriek tomu, sa zásah policajta zdá byť Kovaříkovi neprimeraný. ,,Odsudzujem neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta, súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,” zdôraznil policajný prezident.

Podľa jeho slov, incident má širšie súvislosti. Pracovníci obchodného domu Tesco sa údajne viackrát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie. V okolí sa totiž často zdržiavajú bezdomovci a robia neporiadok. ,,Policajné hliadky v týchto miestach preto vykonávajú častejšie kontrolu. Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom. Toto všetko bude predmetom vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby MV SR.” uviedol Kovařík.

 

Záber zo zásahu policajta. Zdroj: Michal Tóth

Krik na ulici

Video, ktoré má už tisíce zdieľaní zachytáva ako policajt mláti muža. Ten sa, zrejme pod vplyvom alkoholu, snažil proti kopancom brániť. Na záberoch vo videu muž leží, keď k nemu pristúpi policajt, začne po ňom hádzať veci a schmatne ho za ramená. Bezvládny človek ledva stojí na nohách, keď v tom ho muž zákona opäť strčí. Nevyhol sa ani drzým slovám. ,,Postav sa. Vypadni!‘‘ zareval policajt. Na celú situáciu sa nečinne prizeral ďalší muž zákona. Napadnutý chlap schytal ešte niekoľko úderov a snažil sa čo najrýchlejšie odísť.