Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

Na komunikácii na Svätoplukovej ulici v Bánovciach nad Bebravou pribudne cyklopruh

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Komunikácia na Svätoplukovej ulici v Bánovciach nad Bebravou sa po rekonštrukcii zmení zo štvorprúdovej na dvojprúdovú a pribudne tam cyklistický pruh. Uzniesli sa na tom mestskí poslanci na svojom májovom pracovnom rokovaní k investícii. Informovala o tom bánovská samospráva.

 

Jednotlivé časti rekonštrukcie komunikácie mesto opakovane podrobne konzultovalo a konzultuje s dopravným inšpektorátom.  “Súčasný stav stredových odbočovacích priechodov označil dopravný inšpektorát za nebezpečný a nevyhovujúci, preto z hľadiska bezpečnosti premávky je potrebné tieto priechody zredukovať,” ozrejmila samospráva s tým, že aktuálne čaká na písomné stanovisko.

“Vedenie mesta, ako aj prevažná väčšina poslancov sa vzhľadom na aktuálne podmienky stotožnili s názorom potreby vybudovania cyklistického dopravného chodníka. Pracujeme na projekte napojenia tejto trasy nielen na cyklistický chodník smerom k vodnej nádrži Prusy,” priblížila radnica.

Budovanie cyklistických chodníkov podľa nej trvá dlhé roky z dôvodu náročnosti získavania pozemkov pod nimi od Slovenského pozemkového fondu, spoločenstva vlastníkov, ako aj od početných súkromných vlastníkov.

Rekonštrukciou prejde úsek od kruhovej križovatky pri obchodnom centre Lidl cez kruhovú križovatku pri obchodnom centre Kaufland až po napojenie na Trenčiansku cestu. Na investičnú akciu, ktorá zahŕňa opravu komunikácie, ako i priľahlých chodníkov, vyčlenila samospráva v rozpočte mesta 630.000 eur.