Namiesto polikliniky chcú byty. Pustnúce budovy môžu opäť ožiť

PRIEVIDZA – Pustnúce budovy bývalej polikliniky na sídlisku Píly sa môžu zmeniť na byty a parkovacie miesta. So zámerom prišiel súkromný investor, ktorý by chcel objekt získať do svojho vlastníctva prostredníctvom zámeny pozemku s doplatením. O jeho návrhu budú ešte rokovať mestskí poslanci.  
 

„Ak na rokovaní schválime zámenu polikliniky s iným majetkom, túto v dohľadnej dobe investor zrekonštruuje na jedno- a dvojizbové byty,“ povedala  mestská poslankyňa Natália Svítková.
Zámena sa podľa nej týka pozemku na Šulekovej ulici s budovami polikliniky A a B s prislúchajúcimi pozemkami a finančným vyrovnaním vo výške takmer 700 000 eur.

Investor svoj zámer už spolu s projektantom predstavil na online stretnutí i zástupcom samosprávy. „Malo by ísť o 70, možno 80 jedno- a dvojizbových bytov, toto je ešte v procese. K nim by malo prislúchať 99 parkovacích miest,“ konkretizovala mestská poslankyňa.

Budovy bývalej polikliniky získalo mesto do svojho vlastníctva minulý rok prostredníctvom zámeny majetku s Trenčianskym samosprávnym krajom. Na odpredaj objektu vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž, tá nebola úspešná. „Budovu polikliniky sme v minulosti chceli využiť na viacero účelov, jedným z nich bola i jej rekonštrukcia na zariadenie pre seniorov. Po zmene legislatívy by bola táto rekonštrukcia neefektívna a nerentabilná. V hre bola aj samotná realizácia bytov, ale vzhľadom na to, že situácia na trhoch tiež nie je v náš prospech, zvolili sme cestu zámeny majetku,“ dodala poslankyňa.

O odpredaj polikliniky sa neúspešne pokúšal v minulosti aj Trnavský samosprávny kraj.

Viac o téme: byty, investor, poliklinika, Prievidza

Súvisiace články