Regióny Trenčín Top

Nápor na covidové lôžka v Trenčíne neklesá. Pľúcne ventilácie sú vyťažené

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

TRENČÍN – Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín je momentálne hospitalizovaných 154 pacientov s ochorením COVID-19. V porovnaní s minulým týždňom ich počet stúpol o štyroch. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Holecová.

 

Lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú podľa nej permanentne naplno vyťažené. „Pre pacientov s ochorením COVID-19 máme vyčlenených 169 lôžok, voľných je 15 lôžok. Nemocnica disponuje 38 zariadeniami na umelú pľúcnu ventiláciu. Rozmiestnené sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti, oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) a na covid OAIM, kde je 14 ventilovaných lôžok pre pacientov s novým koronavírusom. Tie sú v tomto období nepretržite vyťažené,“ doplnila hovorkyňa.

Pre ochorenie COVID-19, prípadne pre karanténu, je aktuálne vyradených z pracovného procesu 96 zamestnancov nemocnice (pokles o siedmich). Z nich je desať lekárov, 43 zdravotných sestier a 43 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Od začiatku očkovania podal vakcinačný tím FN Trenčín už takmer 36.000 dávok vakcíny, 21.512 osôb dostalo prvú vakcínu a 14.463 osôb druhú.

„V Mestskej športovej hale Trenčín sme podali 8930 vakcín, prostredníctvom výjazdovej očkovacej skupiny 2949 vakcín a zvyšok v našom vakcinačnom centre,“ uzavrela Holecová.