Regióny Trenčín

Národný zraz cykloturistov sa uskutoční na Myjave

Ilustračný obrázok, Zdroj: TASR / František Iván

STARÁ MYJAVA – V dňoch 19. až 22. augusta sa bude konať 19. ročník národného zrazu cykloturistov, ktorý bude mať centrum na Starej Myjave v okrese Myjava, informoval o tom hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

 

Počas štyroch dní majú cyklisti v pláne prejsť niekoľko naplánovaných trás, prípadne si môžu spraviť vlastný alternatívny program. “So zvýšeným počtom cyklistov je potrebné počítať v uvedenom termíne napríklad v smere zo Starej Myjavy na Priepasné, mohylu na Bradle, Brezovú pod Bradlom či Košariská, ako aj na Starú Turú, Lubinu, Veľkú Javorinu a Vrbovce, ale aj Rudník, Hrašné a Kostolné,” vymenoval Hrin miesta, ktoré plánujú cykloturisti navštíviť.

“Keďže ide o veľké podujatie a cyklistov môže byť naozaj dosť, prosíme aj touto cestou všetkých vodičov motorových vozidiel o ohľaduplnosť a zvýšenú pozornosť v cestnej premávke. Pokiaľ by mal ešte niekto záujem sa na národný zraz cykloturistov prihlásiť, môže tak urobiť na stránke cykloklub.sk, kde nájde všetky potrebné kontakty a informácie o registrácii,” doplnil hovorca mesta.

Podujatie pripravujú Slovenský cykloklub Piešťany a Slovenský cykloklub Stará Turá. “Mesto zraz podporilo a stalo sa hlavným partnerom tejto akcie. Miestom registrácie a centrom celého zrazu účastníkov podujatia bude areál Chatky PT Javorina na Starej Myjave,” informoval Hrin.