Regióny Trenčín Považská Bystrica

Nehoda na pretekoch: Motorkár narazil do divákov, zranil dve mladistvé osoby

Nehoda na pretekoch.
Nehoda na pretekoch. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

DOMANIŽA – Dvojica mladých ľudí utrpela v nedeľu (7. 8.) zranenia po tom, ako do nich počas pretekov v Domaniži (okres Považská Bystrica) narazil motorkár. Okolnosti nehody vyšetrujú policajti, v tejto súvislosti začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Informovali o tom v pondelok na sociálnej sieti.

 

K zraneniu dvojice divákov došlo na jednej z tratí počas siedmeho ročníka countrycrossu o pohár starostu obce. “Vodič motorky jazdil po trati, prvú priekopu prekonal skokom cez kovový mostík v pravej časti trate, po dopade na zem sa však jeho motorka preklopila na bok a šúchala sa po zemi doprava smerom k divákom, ktorí stáli za páskou ohraničujúcou trať. Nárazom zranil dve mladistvé osoby,” opísali policajti.

Obaja ľudia podľa polície utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie v nemocnici. Jednu osobu tam transportovali letecky. “Obaja ľudia sú v súčasnej dobe mimo ohrozenia života, a dokonca ich prepustili do domácej liečby. Okolnosti a príčiny tejto udalosti budú predmetom vyšetrovania,” dodali policajti.