Regióny Trenčín Top

Netradičná policajná naháňačka. V Trenčíne chytali štvornohého “utečenca”

Zdroj: FB / Polícia SR - Trenčiansky kraj

TRENČÍN – Trenčianski policajti zažili nevídanú službu. Namiesto zločincov a cestných pirátov totiž na štátnej ceste I/9 pri Trenčianskej Turej museli chytať splašené štvornohé zviera. Konkrétne išlo o koňa, ktorý ušiel svojej majiteľke. Príbeh však má šťastný koniec a netradičná policajná naháňačka skončila bez zranení či dopravných nehôd. 

 

Naozaj kuriózny prípad. Tak by sa dal nazvať problém, ktorý riešili policajti z trenčianskeho dopravného inšpektorátu. Po frekventovanej ceste I/9, ktorou prechádzajú autá od hraníc s Českom cez Trenčín a Prievidzu až po Žiar nad Hronom sa totiž prechádzal splašený kôň.

“Dopraváci” tak nenechali nič na náhodu a zavolali si na pomoc aj policajtov z pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) a vojakov. Podľa slov trenčianskych mužov zákona zviera utieklo majiteľke a prešlo niekoľko kilometrov. “Policajtom sa podarilo vyplašené zviera z hlavnej cesty zahnať na parkovisko v blízkosti predajne automobilov, odchytiť ho a odovzdať majiteľke,” uvádzajú policajti na sociálnej sieti. Na prvý pohľad nebezpečná situácia tak skončila so šťastným koncom, bez zranení a nehôd, hoci motoristi, ktorí prechádzali okolo, si zrejme museli myslieť, že sa im sníva.