Regióny Trenčín Nové Mesto nad Váhom Top

NEVÍDANÉ PROBLÉMY s poštárkou! Zásielky nerozniesla, schovávala ich v chladničke

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Duššan Hein

POTVORICA – Predstavte si to. Čakáte na balík, prípadne poštu a napokon zistíte, že ho má poštárka schované v svojej  chladničke. Fikcia? Bohužiaľ smutná realita. S rovnakým problémom bojovali v obci Potvorice v okrese Nové Mesto nad Váhom. Miestna poštárka tam dlhé mesiace nedoručovala zásielky a tie sa teraz dostávajú k majiteľom. Pre poštárku to má znamená jediné. Miestni sa však nestíhajú čudovať – do schránok im totiž chodia aj vianočné pozdravy.

 

Všetko to malo trvať zhruba rok. Miestnym dlhodobo nechodili listy, balíky či iné poštové zásielky, na ktoré čakali. Nielenže ich nedoručovala, ale zásielky ani nevypravovala. Podľa portálu tvnoviny.sk ich mala mať skryté vo svojom byte, konkrétne v skrini a v chladničke. “Na pošte Potvorice dochádzalo k nedovolenej manipulácii zo strany vedúcej pošty, keď dlhší čas nedoručovala časť zásielok a ani nevypravovala časť prijatých zásielok. Pri kontrole vedúca pošty nedokázala vysvetliť, prečo  takto postupovala a požiadala o okamžité skončenie pracovného pomeru,” informovala vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Jana Lukáčová. Dôvodom, prečo sa správanie poštárky odhalilo po tak dlhom čase, mala byť zúriaca koronakríza.

 

Poštárka si nerobila svoju prácu. Zdroj: TASR –/ Milan Kapusta

Vedenie Slovenskej pošty následne s poštárkou rozviazalo pracovný pomer. Celá kauza však môže mať oveľa vážnejšiu dohru. “Slovenská pošta momentálne sumarizuje výsledky kontroly a aj výšku škody, ktorá vznikla. Takisto sa podrobne zaoberá všetkými typmi zásielok, ktoré boli nájdené, a postupne ich spracováva zároveň s reklamáciami. V súvislosti s týmto prípadom je podané trestné oznámenie,” informovala Lukáčová.

Podľa jej slov je doručovanie zásielok v obci nateraz zabezpečené. Po dlhých mesiacoch sa obyvatelia obce dostali napríklad k úradným zásielkam, či veľkonočným a vianočným pozdravom. To, že sa im listy objavili v schránke, ich údajne prekvapilo.

Kroky bývalej poštárky si nevie vysvetlil ani starosta Potvoríc Peter Kučík. “Zlyhala Slovenská pošta. Keďže nejde o môjho zamestnanca, nemôžem sa k tomu vyjadrovať,” povedal pre Zoznam.sk Kučík. Ako dodal, expoštárku pozná, ale odkedy kauza vypukla, tak sa s ňou nevidel. “Obyvatelia však sú znepokojení,” uzavrel Kučík.

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš