Regióny Trenčín

Niektoré nemocnice v Trenčianskom kraji už nemajú pacientov s ochorením COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

TRENČÍN – V nemocniciach v Trenčianskom samosprávnom kraji bolo v nedeľu (23. 5.) hospitalizovaných 84 pacientov s ochorením COVID-19. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ich počet klesol o 31. Päť pacientov bolo napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií.

Najviac, 34 pacientov ležalo s ochorením COVID-19 v Trenčianskom okrese, z nich traja boli na umelej pľúcnej ventilácii. Nasledovali okresy Považská Bystrica (25, jeden na umelej ventilácii), Myjava (desať), Prievidza (osem, jeden na umelej ventilácii) a Partizánske (sedem). V okresoch Ilava, Bánovce nad Bebravou, Púchov a Nové Mesto nad Váhom nebol hospitalizovaný žiadny pacient s ochorením COVID-19.

Na Slovensku bolo v nedeľu hospitalizovaných 518 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, z nich 70 bolo na umelej pľúcnej ventilácii. Najviac pacientov s ochorením COVID-19 ležalo v nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja (95), najmenej v Trnavskom samosprávnom kraji (35).