Regióny Trenčín Považská Bystrica

Nové diagnostické centrum v považskobystrickej nemocnici začne verejnosti slúžiť na jeseň

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Nové diagnostické centrum v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici postavia do júla. Po nainštalovaní prístrojov by pacientom malo začať slúžiť v septembri alebo v októbri.

 

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, investičná akcia je financovaná výhradne z rozpočtu kraja, celkové náklady by mali dosiahnuť 1,8 milióna eur. „Hrubá stavba, priečky a strecha so svetlíkmi sú hotové, momentálne sa robia rozvody a kúrenie. Budova bude mať ‘zelenú’ strechu na oddych pre lekárov a pre sestry. Júlový termín sa dodrží, potom príde na rad inštalovanie diagnostických prístrojov,“ priblížil Baška.

Podľa riaditeľa nemocnice Igora Steinera navezú do nového centra prístrojovú techniku – CT prístroj, röntgen a sonografiu – hneď po dokončení stavby. „Ak to všetko dobre pôjde, tak prvé výkony môžeme očakávať na jeseň tohto roka. V tomto roku pripravujeme aj súťaž na magnetickú rezonanciu, ktorá by mala byť súčasťou diagnostického centra na budúci rok,“ doplnil Steiner s tým, že diagnostické centrum bude po otvorení slúžiť pacientom 24 hodín denne.