Regióny Trenčín Považská Bystrica

Novou hlavnou kontrolórkou Považskej Bystrice mesta je Božena Mináriková

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Mesto Považská Bystrica

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Novou hlavnou kontrolórkou mesta Považská Bystrica bude Božena Mináriková. Uspela až v druhom kole tajnej voľby, v ktorom v stredu (3. 3.) získala na zasadnutí mestského zastupiteľstva 14 poslaneckých hlasov. Jej protikandidát v druhom kole Zdeno Tarabík získal osem hlasov.

 

Mináriková má 59 rokov, vo verejnej správe pracuje 41 rokov. Posledných 21 rokov je zamestnankyňou považskobystrickej radnice, kde pracovala 19 rokov ako účtovníčka a posledného jeden a pol roka ako pracovníčka útvaru hlavného kontrolóra.

„Mojou výhodu je znalosť zákonov, interných predpisov mesta, znalosť rozpočtových organizácií mesta a jedinej príspevkovej organizácie mesta PX Centra,“ povedala počas prezentácie pred poslancami Mináriková s tým, že dlhoročné známosti s pracovníkmi mestského úradu a mestom zriadených organizácií nebudú mať vplyv na jej nestrannosť pri kontrolnej činnosti.

O post hlavného kontrolóra sa uchádzalo osem záujemcov, ktorí splnili požiadavky na voľbu. Doterajší hlavný kontrolór Považskej Bystrice Marián Sičák prišiel o funkciu po tom, ako koncom minulého roka nadobudol právoplatnosť trest za jazdu pod vplyvom alkoholu. O post hlavného kontrolóra sa už neuchádzal.