Regióny Trenčín Nové Mesto nad Váhom Top

OBROVSKÁ RANA pre slovenský športový svet! Zomrel významný tréner, ktorý odchoval veľkých hráčov

Ilustračná foto: ZDROJ: zoznam.sk

STARÁ TURÁ – Obzvlášť smutná správa zasiahla slovenský športový svet, ktorý prišiel o úspešného basketbalového trénera. Tento významný muž odchoval množstvo zverencov, ktorí dosahovali úžasné výkony aj na svetovej úrovni.

 

Milan Šustík bol nielen úžasným pedagógom a funkcionárom, ale najmä výnimočným trénerom basketbalu. Venoval sa prevažne mládeži a vychovával z nich úžasných svetových športovcov, ktorí dosahovali prestížne úspechy. “Ako tréner dosiahol v Slovane Bratislava v rokoch 1959 – 1963 s juniorkami tri razy titul Majstra Slovenska a štvrté, tretie, prvé miesto – titul Majstra Československa. Jednu sezónu 1963/64 pôsobil ako tréner prvoligového družstva žien,” poznamenal portál slovakbasket.sk

Ako tréner pôsobil v basketbalových kluboch v Myjave, Starej Turej a v Novom Meste nad Váhom. Portál slovakbasket.sk obzvlášť ocenil jeho 17-ročné pôsobenie v Starej Turej, kde sa mu s družstvom žien podarilo dosiahnuť skutočne obrovské úspechy. “Krásne výsledky dosiahol aj pri výchove mládeže, kde s družstvami získal tituly Majster Slovenska. Vychoval niekoľko reprezentantiek Slovenska. Jedna prestúpila do Ružomberka, kde bola súčasťou družstva, ktoré získalo 2 tituly v Európskom pohári majstrov a niekoľko titulov majstra Slovenska s družstvom junioriek a žien, vrátane prebojovania sa do reprezentačného družstva žien.”

Počas jeho pôsobenia ako trénera sa mu podarilo získať 14 titulov Majstra Slovenska a množstvo strieborných či bronzových medailí. Taktiež bol poverený trénovaním kadetiek junioriek. Svoje zručnosti preukázal aj pri trénovaní akademického družstva žien Československa či kadetiek a junioriek Slovenska a Západoslovenského kraja. O tom, že išlo o skutočne unikátneho a zanieteného slovenského trénera dokazuje aj to, že bol súčasťou desiatok trénerov menovaných SBA do Centra olympijských nádejí Slovenska.

Trénovanie úspešných basketbalistiek však nebolo to jediné, čomu sa tento výnimočný muž venoval. Bol aj členom družstva juniorov Slovana Bratislava, s ktorým dosiahol na Majstrovstvách Československa krásne tretie a druhé miesto. Milan Šustík však pôsobil aj ako rozhodca v celoštátnej lige a na konte má viac ako 100 medzinárodných stretnutí.  Taktiež sa stal funkcionárom a pracoval v komisiách Československého basketbalového zväzu v Prahe, Slovenského a Krajského basketbalového zväzu v Bratislave.

Tento významný človek, muž a tréner zomrel 11.9. 2022 vo veku 84 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulým bude dňa 16.09.2022 o 14:30 hod. v Starej Turej, v Dome smútku.