OBROVSKÁ TRAGÉDIA Po páde z kolobežky zahynul obľúbený učiteľ (†50): Jeho študenti tomu nemôžu uveriť

TRENČÍN – K obrovskej tragédii došlo len pred pár dňami, keď sa päťdesiatročný Peter rozhodol vydať sa na jazdu kolobežkou po hrádzi v Trenčíne. To však ešte nikto netušil, že sa mu to stane osudným. Obľúbený učiteľ totiž z doposiaľ nezistených príčin z kolobežky spadol a utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Podľa našich informácií malo ísť o obľúbeného učiteľa Petra, ktorého okrem jeho kolegov oplakávajú aj študenti.

 

Peter bol skutočne obľúbeným učiteľom, ktorého jeho žiaci obdivovali a vnímali ho ako zodpovedného a starostlivého človeka. Pred pár dňami sa rozhodol, že si zajazdí na kolobežke. Vybral sa na hrádzu popri rieke Váh v meste Trenčín na Električnej ulici, ktorú bežne využívajú chodci, cyklisti, korčuliari aj kolobežkári. No a práve tam, kde to malo byť bezpečné došlo k obrovskej tragédii.

Peter totiž z kolobežky z dosiaľ nezistených príčin spadol. V nočných hodinách ho našiel ležať na zemi ležať na zemi náhodný okoloidúci. Podľa trenčianskych policajtov mal Peter poranenú hlavu a v čase nález bol už mŕtvy. Okrem toho bola na mieste nešťastia “nájdená na zemi ležiaca elektrická kolobežka. K mužovi boli privolaní záchranári, ktorí mu, žiaľ, už nedokázali pomôcť. Všetky bližšie detaily dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania,” poznamenali muži zákona na sociálnej sieti.

Mŕtvym mužom bol 50-ročný učiteľ Peter, na ktorého jeho kolegovia z Vysokej školy manažmentu spomínajú s veľkým zármutkom. Ako poznamenali, bol ich “dlhoročný kolega a jeden z najlepších učiteľov.” Táto obrovská rana zasiahla aj jeho študentov, ktorí sa z tejto straty nevedia spamätať. “Bol to jeden z veľmi mála špičkových profesorov, ktorý ma naučil praktické veci, ktoré používam aj v reálnom živote,” poznamenala Nataly. Dojímavé slová mu zanechala aj Andrea “Peťo, toto sa nemalo stať, ešte si tu mal kopec roboty… Rozum mi to neberie. Opatruj sa tam hore.” 

Tragická smrť učiteľa na kolobežke.

Tragická smrť učiteľa na kolobežke. Zdroj: Facebook/Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle

Policajti varujú kolobežkárov!

Policajti v súvislosti s touto tragickou nehodou zverejnili varovanie, v ktorom upozorňujú všetkých kolobežkárov, že sa jedná o vozidlo a jej vodič je povinný sa riadiť zákonom o cestnej premávke. “Šoféri, cyklisti ale ani kolobežkári nesmú požiť alkohol pred jazdou. Pokuta za takýto priestupok môže byť uložená až vo výške 650€. V mestách, v obci a na cestičke pre cyklistov je tolerancia alkoholu do pol promile,” informovali muži zákona.

Ako ďalej dodali, “pre jazdu na kolobežke platí viacero pravidiel, ktoré treba mať na pamäti.” Jedným z nich je aj to, že kolobežku musíte riadiť oboma rukami. Výnimka platí len vo chvíli, keď dávate znamenie o zmene smeru jazdy. Okrem toho je tiež zakázané obsluhovať mobilný telefón či jazdiť na kolobežke vo dvojici.

Vodič kolobežky môže jazdiť len po pravej strane chodníka a jeho rýchlosť nesmie prevyšovať rýchlosť chodcov, a teda maximálne 5 až 6 kilometrov za hodinu. Ak ide kolobežkár rýchlejšie ako je povolené, dopúšťa sa tým priestupku a ohrozuje tak bezpečnosť chodcov na chodníku. Je preto dôležité, aby kolobežkári boli pri svojej jazde zodpovední, opatrní a ohľaduplní.

Policajti taktiež poznamenali, že “upozorňujeme všetkých nemotorových účastníkov (nielen kolobežkárov, ale aj cyklistov), aby sa správali zodpovedne a sledovali situáciu okolo seba. V prípade stretu s autom sú to práve oni, kto „ťahá za kratší koniec“.”

Viac o téme: chodci, cyklisti, Eletričná ulica, hrádza, kolobežky, nehoda, polícia, študenti, tragédia, Trenčín, učiteľ, Váh, varovanie

Súvisiace články