Regióny Trenčín Kultúra Top

Očakávaný verdikt je na stole. Bude tento rok Pohoda alebo nie?

Zdroj: pohodafestival.sk

TRENČÍN – Zásadné rozhodnutie organizátorov, na ktoré mnohí čakali. Multižánrový festival Pohoda sa tento rok opäť neuskutoční. Brány festivalového areálu sa otvoria až na budúci rok v júli. Fanúšikovia ale nemusia zúfať. Už teraz sa pre nich pripravujú série malých festivalov. Tie budú na trenčianskom letisku už toto leto.

 

Festival Pohoda má toho za posledné roky naozaj dosť. Nielenže je stále v pamäti spomienka na tragédiu spred pár rokov, organizátori sa trápia vôbec s uskutočnením akcie. Minulý rok sa pandémia postarala o jej zrušenie a presunula sa na tento rok. Keďže situácia opäť nevyzerá ružovo, obľúbené podujatie však presunuli znova.

V poradí 24. ročník tak bude v dňoch 7. – 9. júla 2022. Rozhodovanie dalo organizátorom poriadne zabrať. ,,Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne,” uviedol šéf festivalu Michal Kaščák. Ako dodal, odborníci nevideli reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30-tisíc ľudí. Pre festival je dôležitá aj situácia v iných krajinách. Mnohí umelci rušia svoje plánované turné a tiež sa rušia festivaly, ktoré nadväzujú na Pohodu. ,,Snažíme sa presunúť aj jednotlivé umelkyne, umelcov a kapely potvrdené na rok 2021 na budúci rok,” zdôraznil Kaščák.

 

Festival sa presúva na budúci rok. Zdroj: pohodafestival.sk

Darček za pomoc

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Týka sa to edície z roku 2020 i 2021. Organizátori to považujú za najlepšiu možnosť. „Chceme požiadať ľudí, ktorí majú lístky na tento rok, aby si ich ponechali na rok 2022. Len vďaka podpore od našich návštevníčok a návštevníkov fungujeme ako tím doteraz, len vďaka tejto podpore bude môcť Pohoda pokračovať aj v budúcnosti,” doplnil Kaščák.

Zároveň ale tomu, kto sa na festival budúci rok nechystá, peniaze za vstupenky vrátia. Taktiež ak sa ho nemôžete budúci rok zúčastniť, ale chcete festivalu pomôcť, je tu šanca darovať časť sumy z ceny lístka na pokrytie už vynaložených nákladov v rámci organizovania festivalu. ,,Rozdiel medzi cenou a darom pošleme podobne ako v prípade plnej refundácie najneskôr do 60 dní – spolu s darčekom z festivalového shopu,’vysvetlili organizátori. Samozrejme, pokračuje aj predpredaj vstupeniek na budúci rok.

 

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Zdroj: pohodafestival.sk

Aspoň takto

Keďže zrušenie festivalu je definitívne, organizátori tento rok plánujú niečo iné. Už teraz rozbehli prípravy na sériu malých festivalov s názvom Pohoda on the Ground. Rovnako sa uskutočnia na trenčianskom letisku. Takouto formou vynahradili pravý festival už aj minulý rok. Uviedli vtedy akciu s názvom Pohoda in the Air. Počas pohodovského víkendu pripravili rôzne aktivity, prenosy, archívne materiály, ale aj koncerty zo zahraničia. ,,Veríme, že sa situácia čoskoro zlepší, tohtoročná Pohoda on the Ground bude výnimočným stretnutím, už na jeseň sa rozbehne klubová scéna a v roku 2022 sa stretneme na Pohode v plnej sile,” uzavrel Kaščák.

 

Minulý rok sa namiesto Pohody konala Pohoda in the Air. Zdroj: Pohoda festival

Mohlo by vás zaujímať: