Odrežem ti hlavu! Za vyhrážky otcovi skončil za mrežami

TRENČÍN – Polícia v Považskej Bystrici objasňuje závažný prípad agresívneho správania a vyhrážania sa syna vlastnému otcovi. Prípad bol natoľko závažný, že bolo potrebné páchateľa zadržať a umiestniť ho do cely policajného zaistenia. Informujú o tom trenčianski policajti na sociálnej sieti.

 

 „Na základe doteraz vykonaného skráteného vyšetrovania bolo zistené, že syn sa najskôr prostredníctvom telefonického hovoru vyhrážal svojmu otcovi tým, že mu odreže mačetou alebo rozbije bejzbalkou hlavu. Potom prišiel pred rodinný dom otca v Považskej Bystrici, vulgárne mu nadával a hrozil mu dýkou, ktorú mal v ruke. Popritom kopal a udieral do bránky rodinného domu, poškodil poštovú schránku a rozbiť elektrický zvonček,“ opisujú policajti.

Muž v obave o svoj život, zdravie a majetok bol nútený vec riešiť s políciou.

Ako ďalej policajti informujú, poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Považská Bystrica vzniesol obvinenie voči 38-ročnému mužovi pre prečin nebezpečné vyhrážanie. Po vykonaní potrebných procesných úkonov podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby a spisový materiál predložil prokurátorovi.

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

 

Viac o téme: otec, policajti, Považská bystrica, syn, trest, väzenie, vhrážanie

Súvisiace články