Regióny Trenčín

Opitý bagrista sa vyhrážal policajtom: Vyzlečiem vás z uniforiem!

Opitý bagrista skončil za mrežami. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj

TRENČÍN – Pozornosti policajtov Obvodného oddelenia PZ z Trenčína neunikol zvláštny štýl jazdy pásového mini bagra, ktorý jazdil zo strany na stranu a na radlici zapretou lyžicou viezol oceľovú platňu o rozmeroch asi 3 x 2 m.

 

Preto policajti vodiča mini bagra na Ul. Dolný Šianec v Trenčíne zastavili a skontrolovali. 57-ročný vodič sa aj po zákonnom poučení najskôr odmietal podrobiť dychovej skúške, správal sa arogantne a vyhrážal sa policajtom, že ich vyzlečie z uniformy.

Na policajnom oddelení si to rozmyslel a dychovej skúške sa podrobil Vodič v dopoludňajších hodinách nafúkal 1,10 mg/l, čo predstavuje 2,29 promile. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,08 mg/l – 2,25 promile, teda mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku,“ vysvetľujú policajti.

Policajti 57-ročného muža obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení skončil v cele. „Muž už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na jeden rok,“ dodávajú policajti.

Galéria
Opitý bagrista skončil za mrežami. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj
Opitý bagrista skončil za mrežami. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj
navigate_before
navigate_next