Regióny Trenčín Top

OTRASNÝ PRÍPAD otravy psa: Majiteľka ho našla na VLASTNOM dvore

Zdroj: FB / Polícia SR - Trenčiansky kraj

TRENČÍN – Ohavný čin! Tak by sa dalo nazvať konanie zatiaľ neznámeho páchateľa. Ten totiž v jednej trenčianskej obci podhodil psovi síce lákavo vyzerajúcu, ale smrtiacu návnadu. Smutné je na tom najmä to, že svojho štvornohého miláčika našla majiteľka na vlastnom dvore. Policajti tento prípad intenzívne riešia. Poukazujú však na to, že trávenie psov je v posledných rokoch doslova “národným športom”.

 

Všetci psíčkari to veľmi dobre poznajú – na prechádzke nemôžu zo svojho domáceho miláčika ani na sekundu spustiť oko, aby sa mu nedajbože niečo nestalo. Striehnu totiž na ne rôzne nástrahy, ako agresívne psy či práve otrávené návnady. Horšie však je, ak už ani doma nie je zvierací kamarát v bezpečí.

Svoje by o tom vedela povedať majiteľka trojročného kríženca labradora, ktorá svoju spriaznenú dušu našla na vlastnom dvore ležiacu bez známok života. “Policajti po príchode na miesto zistili, že pes leží na zemi a je zakrvavený v zadnej časti. Na dvore ležala neznáma hmota obalená šunkou. Oznamovateľka vyrozumela aj veterinárnu ambulanciu. Telo uhynutého psa bolo odvezené do Štátneho a veterinárneho ústavu v Dolnom Kubíne na ďalší rozbor,” informovali trenčianski policajti s tým, že po páchateľovi intenzívne pátrajú.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Trenčiansky kraj

Nič neobvyklé

Nejde však o neobvyklý prípad. Policajti upozorňujú, že v posledných rokoch “evidujú rastúci počet otráv zvierat (vrátane spoločenských) rôznymi jedmi alebo zraňovanie zvierat rôznymi ostrými predmetmi (klince, sklo drôty) umiestnenými v návnadách z mäsa.” Z toho dôvodu apelujú na verejnosť, ale najmä majiteľov psov a mačiek, aby si intenzívne všímali okolie pri prechádzkach a pobyte vonku. A hlavne, aby boli ostražití, ak nájdu vo voľnej prírode mäsové výrobky, ktoré by tam nemali čo robiť.

“Rovnako upozorňujeme chovateľov psov a mačiek, že sa žiaľ vyskytli prípady, kedy takéto návnady boli vhodené aj na súkromné pozemky. V prípade výskytu takýchto návnad je potrebné bezodkladne informovať políciu, nakoľko aj v prípade, že nedôjde k otrave žiadneho zvieraťa, je takéto umiestnenie návnady možné kvalifikovať ako trestný čin v štádiu pokusu,” uvádzajú muži zákona. “Rovnako je potrebné o takýchto prípadoch informovať aj v prípade, že majiteľ zvieraťa zistí otravu až dodatočne vyšetrením u veterinárneho lekára,” uzavreli.

Na sociálnej sieti sa psíčkari navzájom upozorňujú, ak nájdu nejaké podozrivé potraviny na lúkach. Častokrát sú v nich rôzne nástrahy, ako otrava na potkany, klince, či žiletky. Viackrát sa už stalo, že ak majiteľ na sekundu nedával pozor na svojho psa, stalo sa nešťastie, dokonca aj fatálne.