Regióny Trenčín Partizánske

Partizánske bude spolupracovať s Vysokou školou banskou v Ostrave

Ilustračné foto. Zdroj: Pavol Remiaš

PARTIZÁNSKE – Mesto Partizánske bude spolupracovať so stavebnou fakultou Vysokej školy banskej (VŠB) – Technickej univerzity v Ostrave. Spolupráca prinesie samospráve výzvy v oblasti riešenia budúcej podoby mesta na ďalšie desaťročia. Zámer radnice odobrili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní.

Podmienky spolupráce si samospráva a univerzita stanovili v memorande. “Predmetom memoranda je rozvíjanie spolupráce a poradenstva v oblasti využitia verejného priestoru mesta, a to technologickými a praktickými skúsenosťami VŠB. Spolupráca sa bude uskutočňovať v rámci konzultačných činností,” ozrejmila radnica v dôvodovej správe k materiálu. Každá jednotlivá spolupráca sa bude realizovať na základe samostatnej zmluvy.

Primátor Jozef Božik priblížil, že iniciatíva na spoluprácu vzišla zo školy z Ostravy, ktorú navštevuje i množstvo slovenských študentov. “Tým, že pripravujeme aj koncept vízie Partizánske – Zlín 2050 – 2100, budeme veľmi radi, keď sa do tejto vízie zapoja či už pedagógovia alebo študenti Technickej univerzity v Ostrave,” ozrejmil primátor.

VŠB má na Slovensku spoluprácu s Kláštorom pod Znievom. V Česku medzinárodný tím študentov tejto školy pripravil napríklad návrh úpravy verejných priestranstiev v meste Rychvald.