Regióny Trenčín

Partizánske zbúra bytový dom. Je vo veľmi zlom technickom stave

Mesto chce zbúrať bytový dom. ZDROJ: partizanske.sk

PARTIZÁNSKE – Samospráva Partizánskeho plánuje uzatvoriť a zbúrať ďalší z bytových domov na Nábrežnej ulici.  Dom v zlom technickom stave označila za prebytočný a neupotrebiteľný bez nákladnej rekonštrukcie a v budúcnosti ho neplánuje využívať.

 

“Mesto v roku 2012 pristúpilo k procesu zápasu voči asociálom, ktorí poškodzujú a ničia majetok. Nateraz v každom jednom volebnom období samospráva reprezentovala jednotný záujem v tom, aby ľudia, ktorí ‘vybývali’ bytové domy, nedostali náhradné bývanie od mesta,” načrtol primátor Jozef Božik.

Samospráva podľa neho doposiaľ deložovala celkovo 200 domácností, a to nielen z Nábrežnej ulice, ale i Ulice R. Jašíka či Veľkej okružnej. Božik ďalej priblížil, že v bytovom dome 205 na Nábrežnej ulici sa nachádza posledná rodina, s tou sa mesto momentálne súdi. “Keď súdny spor dokončíme, budova sa uzatvorí a pripraví na zbúranie,” avizoval primátor.

Zo štyroch bytoviek v tejto lokalite tak podľa neho zostane len jedna, budúcnosť domu je v rukách jeho obyvateľov. “To znamená kontrola správania, kontrola plnenia si povinností. Pokiaľ budú slušní a budú si platiť nájomné, budú tam bývať ďalej,” podotkol.

Na asanáciu budovy predbežne radnica vyčlenila v štvrtej zmene rozpočtu mesta 50 .000 eur, odobrili to mestskí poslanci na svojom rokovaní v utorok (22. 8.).

“Mesto medzičasom vytvorilo podmienky na výstavbu nových bytových domov, kde sú opäť nájomníci pod kontrolou mesta. Ide o nájomníkov, ktorí v minulosti neboli deložovaní, pretože porušovali verejný poriadok alebo neplatili nájomné,” dodal Božik.