Regióny Trenčín Myjava

Počas víkendu sa uskutočnia dožinky v myjavskej časti Turá Lúka

Počas víkendu sa uskutočnia dožinky v myjavskej časti Turá Lúka. zdroj: TASR

MYJAVA – Mesto Myjava pripravilo na víkend 13. a 14. augusta podujatie tradičnej ľudovej kultúry s názvom Dožinky v Turej Lúke – poďakovanie za úrodu. Informoval o tom hovorca mesta Marek Hrin.

 

“Sobotňajší program odštartuje o 10.00 h Dožinkovým jarmokom, ukážkami tradičných remesiel, ochutnávkou regionálnych špecialít,” uviedol Hrin. V rovnakom čase sa začnú aktivity v oddychovom areáli Padelky.

Ukážky tradičných poľných prác predstavia členovia Folklórnej skupiny Kýčer z Turej Lúky a Folklórny súbor z Myjavy v pásme s názvom Kosí Jano, mláti Palo. “Od 11.00 h bude program pokračovať detskými tvorivými dielňami a Gurmánskymi hodami. K dispozícii budú tradičné detské ihrisko, minifarma i výstava historickej aj súčasnej poľnohospodárskej techniky. Sobotňajšiu ponuku uzavrie Dožinková zábava v Padelkoch s Ľudovou hudbou Šramel, ktorá sa začne o 19.00 h,” informoval hovorca mesta.

Dožinky oficiálne skončia v nedeľu o 9.30 h Službami Božími v evanjelickom chráme Božom v Turej Lúke. “Pôjde o dožinkovú krojovú slávnosť spojenú s poďakovaním za žatvu. Dožinky mesto pripravilo v spolupráci s neziskovou organizáciou Rozvoj cestovného ruchu Myjavských kopaníc, Centrom tradičnej kultúry v Myjave či Poľovníckym združením Turá Lúka a realizáciu akcie podporili Fond na podporu umenia a Trenčiansky samosprávny kraj,” doplnil Hrin.